Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Elon Musk, Apple Cihazlarını Şirketinde Yasaklamaya Hazırlanıyor

Elon Musk, Apple Cihazlarını Şirketinde Yasaklamaya Hazırlanıyor

haberci haberci -
73 0

Elon Musk, OpenAI Entegrasyonu Nedeniyle Apple Cihazlarını Yasaklayacak

Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk, OpenAI işletim sistemini şirketine entegre ederse güvenlik endişeleri nedeniyle Apple cihazlarını yasaklayacağını açıkladı.

Musk: “Bu Kabul Edilemez Bir Güvenlik İhlalidir”

Elon Musk, Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de ilan ettiği ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile yapılan işbirliğine tepki gösterdi. Musk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre etmesi durumunda Apple cihazlarının şirketinde yasaklanacağını belirtti. Musk, bu durumu “kabul edilemez bir güvenlik ihlali” olarak nitelendirdi.

Musk’ın Eleştirileri

Elon Musk, Apple’ın kendi yapay zeka uygulamalarını geliştirmek yerine OpenAI’a güvenmesini eleştirdi. Musk, Apple’ın verilerini OpenAI’a teslim ederken ne olup bittiği hakkında hiçbir fikre sahip olmadığını vurgulayarak, bu durumu “açıkça saçma” olarak nitelendirdi.

Musk ayrıca, şirketini ziyaret edenlerin kapıda Apple cihazlarını teslim etmelerini ve cihazların Faraday kafesinde saklanacağını da belirtti.

Apple ve OpenAI İşbirliği

Apple, akıllı kişisel asistanı Siri ile ChatGPT’ye erişilebileceğini duyurmuş ve ChatGPT’nin iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’da entegre edileceğini açıklamıştı. OpenAI’nın Üst Yöneticisi Sam Altman da Apple ile yapacakları işbirliğinden memnuniyet duyduğunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

İlgili Yazılar