Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple, WWDC Etkinliğinde Yenilikleri Tanıttı

Apple, WWDC Etkinliğinde Yenilikleri Tanıttı

haberci haberci -
89 0

Apple, WWDC 2022 Etkinliğinde Büyük Heyecan Yarattı

Apple, her yıl düzenlediği geliştirici etkinliği WWDC’de birbirinden önemli yenilikleri duyurdu. İşte etkinlikte paylaşılan bazı başlıklar:

VisionOS 2 ve Diğer Yeni Güncellemeler

Apple, VisionOS 2, iOS 18, AirPods ve Apple TV güncellemeleri, WatchOS 11, iPadOS 18, macOS Sequoia gibi yeni güncellemelerini tanıttı. Ayrıca yapay zeka alanındaki yenilikler de etkinlikte meraklılarıyla paylaşıldı.

Apple Vision Pro’nun Yeni Pazarlara Girişi

Geçen yıl duyurulan Apple Vision Pro’nun 8 ülkede daha satışa sunulacağı bilgisi verildi. Ürünün ilk olarak 28 Haziran’da bazı ülkelerde, ardından 12 Temmuz’da diğer ülkelerde satışa çıkacağı duyuruldu.

iOS 18 ve macOS Sequoia Güncellemeleri

iOS 18 ile birlikte akıllı telefonlar için yeni özellikler tanıtıldı. Ayrıca macOS Sequoia güncellemesiyle iPhone telefonların bilgisayar üzerinde kullanılabileceği bilgisi paylaşıldı.

Apple Intelligence ve Veri Gizliliği

Apple Intelligence’ın bağlam odaklı bildirimler gönderebilme, yapay zeka ile görüntü oluşturma gibi yetenekleri tanıtıldı. Şirket, kullanıcı verilerinin gizliliğini en ön planda tutacağını vurguladı.

ChatGPT ve Siri Entegrasyonu

Apple, akıllı asistan Siri’ye getirilecek ChatGPT entegrasyonuyla ilgili bilgileri paylaştı. ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI’nın CEO’su, entegrasyonun yakın zamanda gerçekleşeceğini duyurdu.

Apple, söz konusu yazılım güncellemelerini gelecek ay önizlemede kullanıma sunacak ve sonbaharda genel kullanıma açacak.

İlgili Yazılar