Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. SH Parti Yeniden Kuruldu: İşte Detaylar

SH Parti Yeniden Kuruldu: İşte Detaylar

haberci haberci -
71 0

Yargıtay’da SHP Listede Yer Aldı

2010’da siyaset sahnesinden çekilen Sosyal Demokrat Halkçı Parti, kısa adıyla SHP, 14 yıl aranın ardından yeniden kuruldu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘faaliyette olan siyasi partiler’ listesinde SHP de yer aldı. Partinin merkezi Ankara’da Kızılay Karanfil Sokak’ta bulunuyor.

Kılıçdaroğlu İddiaları Yalanladı

SH Parti yeniden kurulmasının ardından Kılıçdaroğlu’na yöneltilen iddialara cevap verdi. Kılıçdaroğlu, “SHP’yi yeniden hayata geçireceğim söyleniyor. Bıktım bu yalanlardan. SHP ile benim hiçbir ilgim yok. Öyle bir parti var mı, yok mu, onu bile bilmiyorum. Akıl mantık alacak bir şey değil.” ifadelerini kullandı.

Murat Karayalçın Açıklama Yaptı

SH Parti’nin son genel başkanı Murat Karayalçın, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “SHP’nin tekrar kurulduğunun söylenebilmesi için, o dönemde CHP ile birleşmeye karar veren ve bir anlamda SHP’yi kapatan son yönetimin açma kararı vermesi gerekir. SHP’nin isminden yararlanmak isteyen birileri bir girişimde bulunmuş, öyle görünüyor.”

Partiye Dair İlk Bilgiler

Yeni kurulan SH Parti’nin 32 kişilik kurucu listesi yayınlandı. Kurucular, partinin kuruluş aşaması ve politik çizgisine ilişkin bilgileri paylaştı. Partinin CHP’ye yakın olması ve eski CHP’li veya partiye yakın isimlerin kurucular arasında yer alması dikkat çekti.

Kuruluş İstanbul’da Duyurulacak

SH Parti’nin kuruluşunun yakın zamanda İstanbul’da bir basın toplantısıyla duyurulması bekleniyor. Yüksek ihtimalle kuruluş toplantısı bir otelde gerçekleştirilecek.

İlgili Yazılar