Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Metrobüs Durağında Kaza: Motosiklet Düştü, Otobüs Altından Kurtuldu

Metrobüs Durağında Kaza: Motosiklet Düştü, Otobüs Altından Kurtuldu

haberci haberci -
64 0

Emrah Akman’ın Kullandığı Motosiklette Epilepsi Nöbeti: Otobüs Son Anda Kurtardı

Barbaros Bulvarı, Zincirlikuyu metrobüs durağı girişinde meydana gelen kaza, şehirde büyük panik yarattı. Motosiklet sürücüsü Emrah Akman’ın arkasında bulunan Mehmet Şanverdi, Levent’ten Beşiktaş istikametine seyrederken epilepsi nöbeti geçirdi.

Olayın Detayları

Motosikletten Düşme: Epilepsi nöbeti geçiren Mehmet Şanverdi, motosikletten düşerek yere çakıldı. Bu sırada İETT otobüsü Şanverdi’nin üzerinden geçmek üzereyken son anda durdu, böylece Şanverdi otobüsün altında kalmaktan kurtulmuş oldu.

İlk Müdahale: İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra Mehmet Şanverdi’yi Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi’ne kaldırdı.

Şoför ve Tanıkların İfadeleri

Emrah Akman: “Arkadaşımla motosiklet ile seyir halinde geliyorduk. Kendisi arkamda epilepsi nöbeti geçirip bayılmış sanırım. Otobüsçü şoför abi de kendisini görmeyip üzerinden geçmiş. Ama geçip geçmediği net değil. Polisler şuan kamera kaydına bakıyor. Ben de tam göremedim. Arkadaşım da hastanede şuan durumu iyi.”

İETT Şoförü: “Kaza, ben cebe girerken arkadaş sol taraftan motorun üzerinden düşmüş. Düşünce arabanın altına girmiş. Ben son anda fark ettim. Yolcular bağırdı ve durdum. Düşen kişinin durumu iyi. Aracın altından değil motordan düşünce kafasını yere vurmuş. Tedbir amaçlı hastaneye götürdüler. Arabanın altına girmedi. Ben durduğumda aracın yan tarafındaydı.”

İlgili Yazılar