Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kurban Bayramı Tatili Son Gününde Trafikte Yoğunluk

Kurban Bayramı Tatili Son Gününde Trafikte Yoğunluk

haberci haberci -
65 0

Trakya’da Tatil Yapanlar Yolculukta Zorlandı

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatillerini Trakya’nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçirenler, **tatilin son gününde trafikte yoğunluğa neden oldu**. Dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ’dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu artmaya başladı.

Tekirdağ-İstanbul Arasında 3 Kilometrelik Araç Kuyrukları

Tekirdağ’ın İstanbul’un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde **araç kuyrukları zaman zaman 3 kilometreyi buldu**. Polis ve jandarma ekipleri, trafik akışını sağlamak için yol üzerindeki önemli kavşaklarda önlem aldı. Jandarma ekipleri, trafik akışı havadan dronla takip etti.

Afyonkarahisar’da da Yoğunluk Başladı

Afyonkarahisar’dan 12 Haziran’dan bugün saat 12.00’ye kadar **5 milyon 877 bin araç geçişi kaydedildi**. Afyonkarahisar’da oluşan trafik yoğunluğu sırasında **61 trafik kazası** meydana geldi ve **62 kişi yaralandı**. Antalya, Denizli, Isparta ve Burdur illerine geçişi sağlayan Afyonkarahisar-Antalya kara yolunun Sandıklı geçişinde de yoğunluk arttı.

Kavşaklarda önlem alan trafik polisleri, sürücüleri **emniyet şeridini kullanmamaları, emniyet kemeri takmaları ve trafik kurallarına uymaları** yönünde uyardı.

İlgili Yazılar