Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Genç Girişimci Baran Arda anlatıyor; web siteniz profesyonel mi?

Genç Girişimci Baran Arda anlatıyor; web siteniz profesyonel mi?

admin admin -
35 0

Genç Girişimci Baran Arda anlatıyor; web siteniz profesyonel mi?

Kurumsal şirketlerin Dijital Dünya’da en önemli varlıkları, web siteleri. Şirketlerin web siteleri potansiyel müşteriler tarafından ulaşılan ilk kaynak. Hoş gözüken bir web sitesi potansiyel müşterilerinize güven verirken, eski gözüken bir site müşterilerinizi tekrar düşünmeye itebilir. Peki yapmanız gerekenler neler? Ünlü Girişimci Baran Arda anlatıyor;

Mutlaka altyapıya önem verin

Sitenizin olmazsa olmazı responsive bir tasarım. Yani hem mobil cihazlarda, hem tabletlerde hem de masaüstü cihazlarda eksiksiz ve doğru gözüküyor olması. Doğru gözüken ve şık tasarıma sahip bir site ile potansiyel müşterilerinizi çok daha rahat etkileyebilirsiniz.

Responsive tasarımın yanında mutlaka doğru şekilde kodlanmış bir altyapı olması gerekiyor. WordPress gibi yazılımlar işi kolaylaştırsa da, güvenlik açıkları ve sürekli olarak tema güncellemeleri yüzünden siteniz bazen istenmeyen görünümde kalabiliyor. Bu yüzden mutlaka hazır altyapılar yerine sıfırdan yazılmış bir yazılımı kullanın. Özellikle kurumsal siteler için sıfırdan yazılım ile site oluşturmak görünümün kalıcı olmasını ve zaman içinde bozulmaların olmamasını sağlıyor.

SEO’ya önem verin

SEO günümüzün vazgeçilmez yapı taşlarından bir tanesi. Web siteniz varsa, mutlaka SEO kurallarına uymak zorunda. SEO için altyapınızın önemi çok büyük. Sıfırdan yazılmış bir siteye çok kolay şekilde SEO düzenlemeleri uygulanabilir. SEO için mutlaka;

  • Rich Snippets kullanın
  • Güncel blog ve haber yazın
  • H1 ve H2 gibi etiketleri doğru kullanın
  • Kullanıcıların okuyabileceği düzgün içerikler sunun
  • Mobil için mutlaka sitenizi çok iyi optimize edin

bu maddelere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu maddelere dikkat eden site sahipleri iç SEO konusunda sorun yaşamıyorlar. Ayrıca Google’ın araçlarını kullanarak sitenizi SEO testine sokabilir ve yapmanız gerekenleri direkt olarak Google’ın kendisinden öğrenebilirsiniz.

İçerikleri güncel tutun

Sitenizi yaptırdıktan sonra en önemli olan şeylerden bir tanesi, güncel tutmak. Güncel tutulan siteler ve aktif şekilde blog yazılan siteler Google gibi arama motorları tarafından çok önemseniyor. Bu yüzden sürekli olarak şirket bilgilerini güncellemeniz, Google My Business profilini buna göre düzenlemeniz çok etkili oluyor.

Ayrıca seneler geçtikçe yeni tasarımları ve ufak tasarım güncellemeleri yapmak işinize yarayacaktır. Profesyonel işler için mutlaka İstanbul Web Tasarım gibi profesyonel şirketler ile çalışmalısınız.

Girişimci Baran Arda kimdir?

Baran Arda, Girne Amerikan Üniversitesi mezunu bir Bilgisayar Mühendisi. 2015 senesinden beri aktif olarak Web Tasarım, Sosyal Medya Yönetimi ve diğer dijital hizmetleri Webremium şirketi aracılığı ile müşterilerine sunuyor. 

Genç Girişimcinin bunun yanında bir çok projesi bulunuyor. Mezunum Satıyorum Kıbrıs gibi kamu yararı için yapılmış projelerinin yanı sıra Gametürk gibi sağlam markaların da sahibi. Girişimcinin Kuzey Kıbrıs, Türkiye, Almanya, Danimarka ve Finlandiya gibi ülkelerde projeleri & iş ortakları bulunuyor.

Bugün müşterilerine İstanbul’da hizmet veren Genç Girişimci Baran Arda’nın, 8 yıllık sektör geçmişi ve 500’den fazla referansı bulunuyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir