Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İBB Başkanı İmamoğlu Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

İBB Başkanı İmamoğlu Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

haberci haberci -
64 0

İmamoğlu, Kiptaş’ın İndirimli Ev Satışı İddialarına Yanıt Verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri’de çiftçilerle birlikte gerçekleştirdiği buğday hasadının ardından basının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmamoğlu, İBB şirketi Kiptaş tarafından Mevlüt Uysal döneminde 200 kişiye indirimli ev satıldığı iddiasının sorulması üzerine, “Bazen alan insanların ismiyle meseleler gündeme geliyor ama biz alanla değil de satanla ilgileniyoruz. Niçin böyle sattığını ve nasıl böyle bir şeye giriştiğine ilişkin Sayıştay raporlarını bekliyoruz. Ona göre yapılması gereken işlemler var ise de takibini yapıp işlemler için harekete geçeceğiz.” dedi.

“İşin Peşini Bırakmadığımızı Milletimiz Bilsin”

2019 yılı Sayıştay raporunda konuyla ilgili tespitin yapıldığının hatırlatılması üzerine İmamoğlu, “Evet var. O döneme dair zaten bir kısım işlemler yapıldı. Ama yine bu detaylar üzerinden süreci irdelemeye devam edeceğiz. Birçok konuda hukuki girişimlerimiz var. Bu tür konularda hem bakanlık hem diğer kurumlarda birçok hukuki girişimlerimiz ne yazık ki hem karşılıksız bırakıldı. Ama işin peşini bırakmadığımızı milletimiz bilsin.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı’na Atama Yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’li belediyelerde dost, ahbap atamaları yapıldığına ilişkin açıklamasının sorulması üzerine İmamoğlu, “Vallahi Cumhurbaşkanı hangi duyguyla bunu söyledi bilmiyorum. Ama dost, akraba işine girersek acaba devlet kademeleri veya yakın çevresinde işe girmemiş ya da dibinde durmayan dostu, akrabası var mı bilmiyorum. Önce kendilerine bir baksınlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İlgili Yazılar