Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Karlı Bir Şekilde Kripto Para Nereden Alınır?

Karlı Bir Şekilde Kripto Para Nereden Alınır?

admin admin -
75 0

Kripto piyasasının gelişimi kripto para kullanıcılarında, alım satım yapanlarda ve yatırımcılarda önemli bir artışa yol açmıştır. Artık sektör yüksek gelişim oranları gösteriyor: kullanıcıların gerçek para kazandığı oyna-kazan oyunları oluşturuluyor ve dijital varlıkları satın alabileceğiniz çeşitli uygulamalar geliştiriliyor. Yeni başlayanlar için karlı bir şekilde nereden kripto satın alınacağını anlamak zor olabilir. Bu nedenle, dijital varlıkları takip ederek işlem yapabileceğiniz platform türlerini ele alacağız ve “güvenli bir şekilde kripto para nereden alınır satılır” sorunuza cevap olabilecek birkaç siteyi sizlere tanıtacağız.

Kripto para birimi satın alma platformları aşağıdaki türlere ayrılır:

Çevrimiçi alım satım siteleri

Bunlar, genellikle en popüler kripto para birimlerinden oluşan belirli sayıda varlık sunan web siteleridir. Hangi hizmetin güvenilir olduğunu ve hangisinin güvenilir olmadığını anlarsanız, bu alım satım noktaları aracılığıyla anında coin satın alabilirsiniz. Deneyimli bir kullanıcı için hizmetin sahte olup olmadığını belirlemek sorun olmayacaktır. Ancak, deneyim eksikliği dolandırılma riskini artırabilir.

Kripto para borsaları

Bu tür oluşumlar, tıpkı diğer finans alanlarındaki borsalar gibi alıcıların ve satıcıların bir araya geldikleri araçlardır. Bunlar da varlıkların yönetimi açısından ikiye ayrılır:

Merkezi kripto borsaları

Bu tür siteler, geleneksel finans sisteminin işleyişine benzer şekilde resmi olarak çalışır. Yönetim organı işlemleri izleme hakkına sahiptir ve şüpheli bir faaliyet fark ederse, durum açıklığa kavuşana kadar kullanıcıyı engelleyebilir. Bu tür platformlar, kontrolü sağlamak için müşterilerin doğrulamadan geçmesini gerektirir. Buna karşılık, bu web siteleri müşterilerin varlıklarının güvenliğinden sorumludur. Merkezi borsalar, hacker saldırılarına karşı korumaya odaklanır, kullanıcılar için maksimum rahatlık ve konfor sağlar, eksiksiz bir ticaret araçları seti, karlı bir kripto para birimi satın almak için güncel oranlar vb. sağlar. Merkezi borsalara örnek olarak Binance, WhiteBIT, Coinbase ve diğerleri verilebilir.

Merkezi olmayan kripto borsaları

DEX olarak da bilinen merkezi olmayan kripto borsalarında varlıklar borsada saklanmaz ancak kullanıcıların cüzdanları arasında aktarılır. Platform, işlem güvenliği konusunda hiçbir sorumluluk taşımaz. DEX’ler herhangi bir doğrulama veya kontrol sunmaz. Bazen kaydolmanız bile gerekmez. Merkezi olmayan borsalara örnek olarak UniSwap, SushiSwap ve diğerleri verilebilir. Anında kripto para birimi takası için uygundurlar ve deneyimli kullanıcılar bunları merkezi borsalarla birlikte kullanır.

Kripto dünyasındaki yolculuğunuza yeni başlıyorsanız ve zihninizde “kripto para nereden alabilirim” sorusu cevabını arıyorsa, en iyi yol resmi merkezi platformlardan birine kaydolmak olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir