Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dzeko heyecanı

Dzeko heyecanı

admin admin -
51 0

Dzeko heyecanı

Boşnak nüfusunun fazla olduğu Pendik’te, Dzeko heyecanı yaşanıyor. Trendyol Süper Lig’de pazar günü oynanacak Pendikspor-Fenerbahçe maçının yapılacağı stadın çevresinde yoğun olarak yaşayan Bosna-Hersekliler, sarı-lacivertlilerin yıldız futbolcusu, vatandaşları Edin Dzeko’yu ağırlamak istiyor. Mahalle sakinleri, Dzeko’ya geleneksel Boşnak böreklerini ikram edip, kültürlerini yaşatmayı arzu ediyor.

Trendyol Süper Lig’in 10. haftasında Pendikspor, 29 Ekim Pazar günü Fenerbahçe’yi konuk edecek. Pendik Stadı’nda oynanacak bu zorlu mücadele öncesi Pendikli Boşnakları da Dzeko heyecanı sardı. Pendik’te stat çevresindeki mahallelerde yaşayan yaklaşık 100 bin Boşnak vatandaş, sarı-lacivertli takımın Bosna-Hersekli yıldızı Edin Dzeko’yu yakından görmek için sabırsızlanıyor. Mahalle sakinleri, Türkiye’de yaşattıkları Boşnak kültürünü Dzeko’ya da göstermek istiyor.

Erdoğan Erden: “Dzeko’yu, Anadolu Yakası Bosna-Sancak Derneği’ne bekliyoruz”

Mahalle olarak vatandaşları Dzeko’nun, Pendik’e gelmesinin heyecanını yaşadıklarını söyleyen İstanbul Anadolu Yakası Bosna-Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, “Bosna ve Sancak’ın, Boşnakların yetiştirmiş olduğu en iyi futbolculardan biri olan Dzeko’yu da yaklaşık 100 bin nüfusu olan Pendi’teki Boşnakları ziyaret etmesi için Anadolu Yakası Bosna-Sancak Derneği’ne bekliyoruz. Buradaki Boşnaklarımız kendisine Bosna’da olmayacak kadar kültürümüzü tanıtan; Boşnak böreğimiz, folklor ekiplerimiz, Boşnak restoranlarımızı, mahallemizdeki Balkan dokusuna uygun yerleri görünce ondan sonra tekrar tekrar Pendik’e gelecektir. O yüzden kendisine de Pendikspor maçında başarılar diliyorum. Biz o gün Fenerbahçe’yi tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

Boşnak mahallesi sakinlerinden Mahir Başsaygın da, “Pendikspor tarihinde ilk defa Süper Lig’de mücadele ediyor. Bu hem mahallemiz hem de Pendik için çok büyük gurur. Tabii ki burada büyük takımlarla oynaması da büyük heyecan veriyor. Dzeko gibi dünya yıldızının buraya gelmesi de özellikle bizim Boşnak mahallesinde büyük heyecan yaşatıyor. Herkes heyecanla bu maçı bekliyor. Duygusal şekilde Pendikspor’un kazanmasını istiyoruz ama Dzeko da maça çok büyük bir anlam katacaktır” cümleleriyle duygularını aktardı. royalbet para çekme

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir