Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Işıkhan: İşsizlik Oranı 11 Yılın En Düşük Seviyesinde

Bakan Işıkhan: İşsizlik Oranı 11 Yılın En Düşük Seviyesinde

haberci haberci -
62 0

Bakan Işıkhan, TÜİK Verilerini Değerlendirdi

Bakan Işıkhan, sosyal medya hesabından Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) nisan ayı iş gücü istatistikleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İstihdam Artışı Devam Ediyor

Bakan Işıkhan, “Ekonomimiz, istihdam üretmeye devam ediyor. İşsizlik oranımız, son 11 yılın en düşük seviyesinde” diyerek işsizlik oranındaki olumlu gelişmeleri vurguladı.

İşsizlik Oranı Yüzde 8,5

Bakan Işıkhan’ın açıklamasına göre, son 12 aydır tekli hanelerde gerçekleşen işsizlik oranı nisan ayında yüzde 8,5 seviyesine geriledi. İşsiz sayısında ise önceki aya göre 18 bin kişi azalma yaşandı.

İstihdamda Artış

2024 Nisan ayında bir önceki yıla göre 983 bin kişi daha istihdam edildiği belirtilen açıklamada, toplam istihdam sayısının 32 milyon 618 bin kişiye yükseldiği ifade edildi.

Gençler ve Kadınlar İstihdamda Ön Planda

Bakan Işıkhan, gençler ve kadınların istihdamdaki payının arttığını vurgulayarak kadınlarda istihdam oranının bir önceki yıla göre 1,2 puan arttığını belirtti.

Gelecek İçin İstihdam Odaklı Politikalar

Bakan Işıkhan, önümüzdeki dönemde ekonomik istikrarı ve vatandaşların refahını sağlayacak politikalarla istihdamı önceleyen adımların atılacağını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar