Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş’ten Açıklama

Ankara’da Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybeden Sinan Ateş’in Eşi Ayşe Ateş’ten Açıklama

haberci haberci -
81 0

Ayşe Ateş, Eşinin Sözlerini Alıntılayarak Davaya İlişkin Konuştu

Ankara’da 30 Aralık 2022 günü silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, davanın ilk duruşması öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Eşinin ölümünden bir ay önce yaptığı “Dünya çok acı çekiyor ama kötü insanların şiddetinden değil, iyi insanların sessizliğinden” sözlerini hatırlatan Ateş, davayla ilgili endişelerini paylaştı.

Ateş: “Eksik İddianameyi Görene Kadar…”

Ayşe Ateş, açıklamasında “Son iki ayda neler oldu? Neler yaşıyoruz? Eksik iddianamede neler var?” diyerek “Duruşma öncesi son söz” paylaşımında bulundu. Ateş, süreci ve adalet arayışını dile getirdi.

Ateş: “Sustuğumda Muteberdim”

Ayşe Ateş, uzun süre sessiz kaldığını ancak artık konuşmaya başladığını belirterek, “Sustuğum dönemde muteber bir insandım. Konuşmaya başladığımda ne vatan hainliğimi bıraktılar ne de operasyon çocukluğumu.” ifadelerine yer verdi.

Ateş: “Kimse Kadınları Tehdit Etmesin”

Adalet talebini vurgulayan Ayşe Ateş, “Adalet yerini bulsun. Bulsun ki hiç kimse sağa sola sataşmasın, kadınları tehdit etmesin.” diyerek, adaletin önemine dikkat çekti. Ateş, hukuk sınırları içinde yaşananları yargılanmasını istedi.

İlgili Yazılar