Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Akustik Tavan Panelleri

Akustik Tavan Panelleri

admin admin -
34 0

Akustik Tavan Panelleri

Akustik tavan panelleri işyerlerinde, evlerde, kafelerde, stüdyolarda ve daha birçok alanda kullanılan dekoratif yalıtım ürünleridir. Yüksek ses emilimini yapısı sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde bulunan akustik sünger dış katmanında yer alan akustik kumaş sayesinde ortamda bulunan ses karmaşasını kontrol altına almaktadır. Birçok modeli bulunan akustik tavan panellerinin ortamınız da mobilyalarınıza uyum sağlayacak şekilde dizayn edilebilmektedir. Üçgen, kare, dikdörtgen, beşgen, altıgen, oval, üç boyutlu tasarımlarda üretilebilmektedir. Tavanlarınızda baffle, yüzer, kanopi gibi uygulama seçenekleri bulunmaktadır. Kullanılan materyaller talebinize istinaden alev ilerletmez yapıda özelliğinde üretilebilmektedir. Akustik Tavan Panelleri yankı emilimi sağlaması nedeniyle ses karmaşası bulunan ortamlarda uygulaması sağlanmaktadır. Aynı zamanda dekoratif görünümü olması nedeniyle akustik emilimi sağlamayan piyasada muadil olarak üretimi sağlanan ürünler bulunmaktadır. Yankı yalıtımı sağlaması açısından içerisinde akustik sünger dış katmanında ise akustik kumaş kullanılması sağlanması gereklidir. Şık zarif yapıya sahip akustik tavan panelleri ile birlikte duvarlarınızda uyum sağlayacak akustik duvar panellerini kullanabilirsiniz.

Akustik paneller sesin kalitesinin önemsendiği iç mekanlarda tavan ve duvar yüzeylerinde kullanılır. Dekorasyona da büyük katkısı olan akustik kumaş paneller sıklıkla konferans salonlarında, otellerde, stüdyolarda, sinema ve gösteri salonlarında tercih edilir. Akustik Tavan Panelleri Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar, kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion kırılma ile ses çamurlaşması oluştururlar. Bu sebeple de direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasında önlemektedirler.

Akustik kumaş kaplamalar, tavan ve duvarlarınıza uygulandığında bu ses karmaşasını sönümleyerek net bir ses ortamı elde edilir. Ortam akustiğinin iyileştirilmesinde kullanılan kumaş kaplı panel tüm duvar ve tavan detaylarında kullanılabilir. Mevcut yüzeylere yapıştırılarak uygulanmaktadır. Kenar derz görünümleri talep edilirse pahlı olarak üretimi yapılabilmektedir. Ses yutuculuğunun yanı sıra Akustik Tavan Panelleri dekoratif bir görünüm ile son katmanda kullanılabilen, beton veya alçı levha yüzeylerinde kolayca uygulanabilen ürünlerdir. Duvarlarınızda tavanlarınızda uygulayacağınız akustik kumaş kaplı panellerle birlikte dilerseniz alanlar arası ses geçişlerini kontrol altına alacak olan akustik paravanları aynı görünümlerle sağlayabilirsiniz. Yapılan ses yalıtım uygulamaları ile ses kirliliğinin vermiş olduğu rahatsızlık önlenmiş olur. İş yerlerinde ofis odalılarında yapılan çalışmalardan daha fazla verim alınması için ses yalıtımı önemlidir. Özellikle ofis ortamı düşünüldüğü zaman diğer departmanların iş akışının engellenmemesi için ses yalıtım uygulaması gerekmektedir. Dolayısı ile ses yalıtım uygulaması ile diğer departmanlara da ses geçişi engellenmiş olur. Ofis odalarında ses yalıtım malzemeleri, akustik süngerler yaygın olarak kullanılmaktadır. Dekorasyon açısından oldukça şık görünüme sahip bu süngerler tercih edilme oranı oldukça yüksektir. Turkish Acoustic tarafından teknik şartnamelere uygun olarak üretimi gerçekleştirilen akustik tavan panelleri ve daha birçok ürünler hakkında web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir