Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışmalarını Tamamladı

AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu Sahipsiz Hayvanlar İçin Çalışmalarını Tamamladı

haberci haberci -
81 0

Yenişehirlioğlu, Hazırladığı Raporu AKP Grup Başkanı ve Komisyon Başkanına Sundu

AKP’li Bahadır Yenişehirlioğlu, sahipsiz hayvanlara yönelik düzenleme kapsamında yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak hazırladığı raporu AKP Grup Başkanı Abdullah Güler ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci’ye sundu. Açıklamalarda bulunan Yenişehirlioğlu, çalışmalarının sona erdiğini ve raporunu farklı kesimlerden aldığı önerilerle hazırladığını belirtti.

Yenişehirlioğlu’nun Açıklamaları

Yenişehirlioğlu, “Saldırgan-başıboş köpek sorununun çözümüne yönelik bir süredir yürüttüğüm çalışmayı tamamlamış bulunuyorum. Bu süreçte farklı kesimlerden aldığımız önerilerle rapor hazırladık. Görüş alma sürecimizin temel felsefesi aziz milletimizin sesine kulak verme ve sorunlara çözüm bulma anlayışıdır.” şeklinde konuştu.

Raporun Değerlendirilmesi

Yenişehirlioğlu, dosyanın bir örneğini AK Parti Grup Başkanı Güler’e, diğer örneğini de Komisyon Başkanı Kirişci’ye takdim ettiğini belirterek, “Bu raporun toplumun her kesimini ilgilendiren sorunun çözümüne katkı sağlayacağını düşünüyorum. Duyarlı ve çözüm odaklı yaklaşımın önemli olduğunu vurgulamak isterim.” şeklinde konuştu.

AKP Grup Başkanı Güler ise Yenişehirlioğlu’nun çalışmalarını takdirle karşıladığını belirterek, “Bu çalışmaların sonuçlarını derleyerek kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.

Komisyon Başkanı Kirişci ise AK Parti’nin hayvan hakları konusunda öncü olduğunu ve yapılan çalışmanın çok değerli olduğunu belirterek, raporun Meclis çalışmaları için yol gösterici olacağını ifade etti.

İlgili Yazılar