Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Dışişleri Bakanı Hizbullah’ın Açıklamalarına Sert Tepki Verdi

İsrail Dışişleri Bakanı Hizbullah’ın Açıklamalarına Sert Tepki Verdi

haberci haberci -
73 0

İsrail Dışişleri Bakanı’ndan Hizbullah’a Karşı Sert Açıklamalar

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, Hizbullah ve Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi. Katz, Hizbullah’ın topraklarına ve vatandaşlarına saldırmaya devam etmesine izin vermeyeceklerini belirterek, “Gerekli kararları yakında alacağız.” dedi.

Hasan Nasrallah’ın Açıklamaları Tehdit Olarak Nitelendirildi

Bakan Katz, Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın GKRY’ye ilişkin açıklamalarını “tehdit” olarak nitelendirirken, bu durumun yalnızca bir başlangıç olduğunu dile getirdi. Katz, “Özgür dünyanın kayıtsız şartsız İsrail’in yanında yer alması gerektiğini” vurgulayarak, “Bizim savaşımız aynı zamanda sizin de savaşınızdır.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Neler Yaşanmıştı?

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail’in Lübnan’a olası bir saldırıda GKRY’nin havalimanı ve askeri üslerini kullanacağı yönünde istihbarat elde ettiklerini belirtmişti. Lübnan Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib, GKRY Dışişleri Bakanı Konstantinos Kombos ile yapılan görüşmede, Lübnan’a karşı muhtemel bir savaşta İsrail’e destek verilmeyeceğini ve GKRY’nin bölgedeki savaşa dahil olmak istemediğini ifade etmişti.

İlgili Yazılar