Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Hamas Sözcüsü: “Hac İbadeti ve Cihat Mücadelesi”

Hamas Sözcüsü: “Hac İbadeti ve Cihat Mücadelesi”

haberci haberci -
55 0

Hamas, Hacı Adaylarına Çağrı Yaptı

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Arafat’ta vakfeye duracak hacı adaylarına seslendi. Kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirirken Gazze’deki ve tüm Filistin’deki kardeşlerini hatırlamaları çağrısında bulundu.

İsrail’e Kapsamlı Saldırı Düzenlendi

7 Ekim 2023’te İsrail’in Gazze’yi işgali sonrası Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’e “Filistinlilere ve kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenledi.

Bilanco Ağır: Binlerce Ölü ve Yaralı

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda en az 37 bin 296 Filistinli öldü, 85 bin 102 kişi yaralandı. İsrail ordusu ise 650 askerinin öldüğünü duyurdu. Çatışmalarda 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı.

Çocuklar ve Sivil Altyapı Hedef Alınıyor

Çatışmalar sonucunda Gazze’de 17 bin çocuk yetim kaldı, 700 binden fazla çocuk yerlerinden göç etmek zorunda kaldı. İsrail ordusunun saldırılarında 650 bin çocuğun yaşadığı ev yıkıldı.

İnsani Kriz Derinleşiyor

İsrail ordusunun Gazze’de en az 200 çocuğu kaçırdığı belirtilirken, 34 bin çocuk yaralandı, 1500 çocuk ise gözlerini veya uzuvlarını kaybetti ya da yaralanma sonucu engelli kaldı.

İlgili Yazılar