Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor: Binlerce Ölü, Salgın Hastalık Tehlikesi

Gazze’de İnsani Kriz Derinleşiyor: Binlerce Ölü, Salgın Hastalık Tehlikesi

haberci haberci -
64 0

Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi Müdürü: “En Zor Günlerden Biri”

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, El-Ehli Baptist Hastanesi Müdürü Fazıl Naim’in açıklamalarına yer verdi. Naim, Gazze’nin zor günlerinden birini yaşadıklarını belirterek, hastaneye şu ana kadar 30 cenaze getirildiğini ifade etti.

İsrail’in Saldırıları Sonucunda Binlerce Filistinli Öldü ve Yaralandı

Son 7 Ekim’den bu yana İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik saldırıları devam ediyor. Bu saldırılarda en az 37 bin 431 Filistinli öldü, 85 bin 653 kişi yaralandı. Sivil altyapı da hedef alınarak hastane ve eğitim kurumları tahrip ediliyor.

Gazze’de Salgın Hastalık Tehlikesi ve İnsanların Durumu

Kemal Advan Hastanesi Müdürü Hüsam Ebu Safiye, atıkların birikmesi ve kanalizasyon sularının taşması nedeniyle Gazze’de hastalık ve salgın riskinin arttığını belirtti. Ebu Safiye, kıtlık ve yetersiz beslenme nedeniyle insanların bağışıklık sisteminin zayıfladığını ve hastalıkların yayılma hızının arttığını ifade etti.

Gazze’deki Çocukların Durumu Endişe Verici

Son 14 günde 214 çocuğun yetersiz beslenme belirtileriyle hastaneye getirildiği açıklandı. Ebu Safiye, çocukların sadece çözeltilerle beslenebildiğini ve hastalara sunulan hizmetin yetersiz olduğunu vurguladı.

Gazze’deki Hastanelerin Durumu ve Tıbbi Malzeme Eksikliği

Gazze’deki 36 hastaneden sadece 17’sinin kısmi hizmet verebildiği belirtildi. Sağlık çalışanları, tıbbi malzeme ve ilaç eksikliği nedeniyle temel hizmetlerin aksadığını dile getirdi.

Uluslararası Yardım Çağrısı ve Sınır Kapılarının Açılması İsteniyor

Ebu Safiye, uluslararası topluma Gazze’ye insani yardımın sağlanması ve sınır kapılarının açılması çağrısında bulundu. Gazze’de yaşanan insani krize dikkat çekilerek, kurtarılabilecek durumdaki insanların yardıma erişebilmesi için İsrail’e baskı yapılması gerektiği vurgulandı.

İlgili Yazılar