Tekno Sayfa – En Yeni Teknoloji Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. BM Nüfus Fonu Batı Şeria’daki Sağlık Durumuna Dikkat Çekti

BM Nüfus Fonu Batı Şeria’daki Sağlık Durumuna Dikkat Çekti

haberci haberci -
62 0

UNFPA Batı Şeria’daki Sağlık Sorunlarına Işık Tutuyor

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA), Batı Şeria’daki sağlık durumuna ilişkin önemli bir uyarıda bulundu. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, sağlık altyapısına yönelik saldırıların ve hareket kısıtlamalarının Batı Şeria’da sağlık hizmetlerine erişimi engellediği vurgulandı.

8 Bin Hamile Kadının Doğuma Hazırlandığı Belirtildi

UNFPA’nın paylaşımında, önümüzdeki ay Batı Şeria’da 8 bin hamile kadının doğum yapacağına dikkat çekildi. Bunların yüzde 15’inin komplikasyonlarla karşılaşabileceği ve tıbbi bakım eksikliğinin ölümcül sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulunuldu.

Dünya Sağlık Örgütü Batı Şeria’daki Sağlık Krizine Dikkat Çekti

Dünya Sağlık Örgütü (DSO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 15 Haziran tarihinde yaptığı sosyal medya paylaşımında, işgal altındaki Batı Şeria’da derinleşen sağlık krizinden endişe duyduklarını belirtti. Ghebreyesus, Batı Şeria’daki sağlık altyapısına yönelik saldırıların ve artan hareket kısıtlamalarının sivil halkı ve sağlık hizmetlerini tehdit ettiğini vurgulayarak, “Batı Şeria’daki sivillerin ve sağlık hizmetlerinin acil ve aktif bir şekilde korunması çağrısında bulunuyoruz.” ifadesini kullandı.

İlgili Yazılar